Mała czarna to jeden z niezbędników każdej współczesnej kobiety obok czerwonej szminki czy jeansów. Jak i z czym ją nosić, by wyglądać dobrze?

Początki małej czarnej sięgają czasów Coco Chanel, która namawiały kobiety, by nosiły one nowoczesne stylizacje a w nich proste, czarne sukienki i kostiumy, zamiast sukni wieczorowej. Wtedy oczywiście nie było jeszcze mowy, by czarna sukienka mała czarna sięgała krócej, niż do kolan, bo nie było mini Z biegiem lat fasony się zmieniały, a już w latach 70. mała czarna zaczęła sięgać przed kolano a więc mini. Najpierw taka moda wydawała się być wulgarna, jednak dziś już tak się nie uważa. Teraz czarne sukienki, a w szczególności mała czarna, to popularne stylizacje nawet na maturę, rozmowę o pracę i inne ważne wydarzenie. Jak ją nosić?

Mała czarna dla każdej figury

Na początek warto może odpowiedzieć na pytanie o to, jaki jest sekret małej czarnej sukienki. Czarna sukienka mała czarna to idealne tło, bo sama w sobie nie zapada w pamięć. Można więc ją założyć z różnymi kolorami rajstop, biżuterią czy szalami i za każdym razem zmieni charakter. Dzięki temu to uniwersalny wybór dla kogoś, kto nie chce przed każdą imprezą kupować nowej sukienki. Po drugie,o ile różne inne kolory mini mogłyby wydawać się nieco za bardzo krzykliwe, to mała czarna wygląda skromnie. Chcąc wypaść w niej dobrze na egzaminie czy rozmowie o pracę, wystarczy związać włosy tasiemką i zarzucić na nią sweterek. Zupełnie inaczej będzie wyglądała w wersji wieczorowej w klubie z kabaretkami i szpilkami. Inaczej zaaranżujesz ją na wesele. Dlatego to sukienka na imprezę, na wesele jak i sukienka do pracy w jednym. Dobrze wygląda w niej nawet rozmiar 48 czy 44.

Jaka mała czarna

Klasyczna czarna sukienka to tysiące wariantów, jeśli chodzi o fason, więc da się dobrać fajne sukienki wizytowe na sylwestra. Można więc idealnie dopasować ją do swojej figury. Przykładowo osoby o pełnej sylwetce mogą wybrać nieco luźniejszy fason kończący się w okolicach ud. Przy dużym biuście warto nosić sukienkę odcinaną pod biustem, eksponującą właśnie ten element figury kosztem luźniejszej reszty. Czarne sukienki wyszczuplają, bo o ile nie zostałyby wykonane z bardzo sztucznej, przylegającej do ciała tkaniny, to zawsze będą lekko ukrywać to9, co pod ubraniem skuteczniej, niż sukienka w kolorze białym czy żółtym. Można wybrać tą z rękawami luźno opływającymi ramiona, jeśli chcemy je ukryć, lub możemy też je wyeksponować, jeśli mamy ładną linię ramion. Wtedy sprawdzi się mała czarna na ramiączkach.

Mała czarna do pracy

Sukienka na imprezę w tym kolorze może mieć siatkę czy prześwit. To bardzo modne i pozwala pokazać ramiona i dekolt w subtelny sposób. Można też być jeszcze odważniejszym i jak Kim Kardashian zdecydować się na przezroczysty dół do zabudowanych majtek. Sukienkę z siatką w okolicy dekoltu można nosić do pracy, ale po narzuceniu na nią zapiętej koszuli czy swetra. Sukienka do pracy mała czarna to częściej skromniejsze fasony sięgające już do kolan. Jest jeszcze jeden duży plus małej czarnej. W przeciwieństwie do sukienek w innych kolorach długo się nie brudzi i nie trzeba jej ciągle prać. Jeśli tylko zadbamy o to, by kolor nie wypłowiał, to może nam służyć przez wiele lat.

Klasyczna czarna sukienka

Na pewno w swojej szafie posiadasz małą czarną sukienkę. Małe czarne sukienki świetnie sprawdzą się do wszystkiego. Możesz założyć do niej np. buty baleriny, szpilki czy po prostu botki. Każda kobieta uwielbia być piękna, a takie możliwości daje nam mała czarna sukienka, wobec czego w twojej szafie nie może jej zabraknąć.